top of page

Kenneth Reinhard 

kenneth.jpg

Eğitim; Emekli İngilizce ve Karşılaştırmalı Edebiyat Profesörü. Doktora, Johns Hopkins Üniversitesi, 1989. Eleştirel ve Estetik Teori. 

İlgi Alanları; Eleştirel ve Estetik Teori Tarihi, Çağdaş Eleştirel Teori (Psikanaliz, Felsefe, Siyaset Teorisi) ve Yahudi Çalışmaları (Hermeneutik ve Modern Yahudi Felsefesi). 

  

Ek Bilgi; Kısa bir süre öncesine kadar UCLA Yahudi Araştırmaları Merkezi'nin direktörlüğünü yürütmüş (2000-2004) ve bu süre zarfında Yahudi Uygarlığı Merkezi'nde yeni bir programın geliştirilmesi için 2,5 milyon dolar değerinde bir NEH Challenge Grant almıştır. Mellon Vakfı'ndan Yahudilik, Hıristiyanlık, İslam ve seküler modernitede "Komşu Etiği" konulu disiplinlerarası bir Sawyer Semineri yürütmek için hibe almıştır (2003-2004) ve 2004 yılında Kaliforniya Üniversitesi Beşeri Bilimler Araştırma Enstitüsü'nde bu konuyla ilgili bir araştırma grubunun direktörlüğünü yapmıştır. 2004 yılında Kaliforniya Üniversitesi Deneysel Eleştirel Teori Semineri'ni kurmuş ve 2003 yılında "Psikanaliz, Politika ve Olay" konulu seminerin açılış yılının koordinatörlüğünü yapmıştır. Julia Reinhard Lupton (UC Irvine'de İngilizce ve Karşılaştırmalı Edebiyat Profesörü) ile evlidir ve Hannah, Isabel, Lucy ve Eliot adlarında dört çocuğu vardır.  Profesör Reinhard'ın ayrıca şu adreste bir web sitesi bulunmaktadır: www.soundandsignifier.com/ 

İlgi Alanları; Eleştirel Teori 

 

*Buradaki bilgiler şu adresten alınarak Türkçeleştirilmiştir: english.ucla.edu/people-faculty/reinhard-kenneth/

Yayınlar:

Slavoj Zizek ve Eric Santner ile birlikte The Neighbor: Three Inquiries in Political Theology (University of Chicago Press, 2005) (Yakında Axis Yayınları tarafından yayımlanacaktır) adlı kitabın yazarıdır. Julia Reinhard Lupton ile birlikte kaleme aldığı After Oedipus: Shakespeare in Psychoanalysis (Cornell UP, 1993) adlı kitabının yanı sıra Freud, Lacan, Levinas, Henry James, Yahudi Çalışmaları ve İncil üzerine makaleleri bulunmaktadır. Jouvert'in özel bir sayısının editörlüğünü yapmıştır: A Journal of Postcolonialism on Religion dergisinde Julia Reinhard Lupton ile birlikte editörlük yapmıştır. Şu anda Princeton University Press için dinde (Tevrat, Talmud ve Patristik yazılar), felsefede (Kant, Kierkegaard, Adorno, Rosenzweig ve Levinas) ve psikanalizde (Freud ve Lacan) komşu etiği üzerine bir kitap yazmaktadır. 

bottom of page